Jak rozpoczać naukę strzelania?

0

Zanim zaczniesz celować z broni…


Zadaj sobie najpierw pytanie, dlaczego właściwie chcesz to robić. Mówi się, że każdy powód jest dobry by nauczyć się posługiwania bronią palną, jednak jeśli czyjąś intencją jest krzywdzenie ludzi czy ich rabowanie, zaleca się badania psychologiczne a także wstrzemięźliwość od jakichkolwiek potencjalnie niebezpiecznych przedmiotów.

Pasja jakby z przypadku


”W Polsce, przygoda człowieka ze strzelectwem rozpoczyna się głównie w wyniku zwykłego przypadku – a to ktoś rozgląda się za ciekawym pomysłem na prezent, a to ktoś szuka ciekawej formy spędzenia czasu wolnego i niechcący napotyka ofertę strzelnicy”. Zdarza się tak, że zakochują się w strzelaniu od pierwszego wejrzenia i staje się ono ich hobby. Ambicją innych z kolei może być zaznajomienie się z różnymi rodzajami broni.

Jak zacząć?


Jak najszybciej. Na szczęście w obecnych czasach dostępne do naszego użytku jest niesamowicie potężne narzędzie, jakim jest internet. Przy jego użyciu możemy wyszukać strzelnicę znajdująca się najbliżej naszego miejsca zamieszkania i zapoznać się z cennikiem opłat, a także panującymi na niej zasadami. Alternatywą dla korzystania z lokalnej strzelnicy może być wykupienie szkoleń prowadzonych przez firmy specjalizujące się w szkoleniach strzeleckich. Niepodważalnym atutem takiego rozwiązania jest wsparcie profesjonalnych instruktorów, którzy mają doświadczenie zebrane na całym świecie, jednak do minusów tego rozwiązania należy zaliczyć cenę, która znacznie będzie przekraczała tą ze strzelnicy.


Plusem większości strzelnic jest to, że uczęszczać na nie można już po skończeniu dziesiątego roku życia. Stwierdzenie, czy 10 lat to nie zbyt wczesny moment na zaznajamianie dziecka z bronią pozostawiamy osobistym rozważaniom rodziców, jednakże dla tych, którzy nie mają co do tego zastrzeżeń, na pewno będzie to dobra informacja.

Pozwolenie na broń nie będzie Ci potrzebne


Ciężko jest wymagać od kogoś, kto dopiero uczy się prawidłowego korzystania z broni palnej, by miał na nią pozwolenie. O dokument ten człowiek stara się zazwyczaj wtedy, gdy nabył odpowiednie umiejętności, a w jego życiu pojawiły się okoliczności wskazujące na to, iż broń może być mu potrzebna chociażby do samoobrony.
Pamiętajmy jednak, że brak przymusu posiadania ważnego pozwolenia dotyczy tylko sytuacji, gdy korzystamy z broni dostępnej na terenie strzelnicy – jeśli mamy chęć strzelania z własnej broni (na którą – rzecz jasna – potrzebne jest zezwolenie), najpewniej będziemy musieli okazać odpowiedni dokument.

Jak widać, strzelectwo nie jest sportem – jak się powszechnie wydaje – zamkniętym, dostępnym tylko dla nielicznych. Strzelać mogą wszyscy chętni, którzy spełniają odpowiednie wymagania.

Dalsze kroki


Apetyt rośnie w miarę jedzenia, może być tak, że naprawdę wkręcimy się w strzelectwo, a zwykła strzelnica przestanie być dla nas wyzwaniem. Logicznym następstwem dla takiej sytuacji będzie dołączenie do koła strzeleckiego. Pozwala ono na poszerzanie umiejętności a także uczestnictwo w zawodach sportowych.

Zostaw odpowiedź