Zrównoważona produkcja: poznaj korzyści i wyzwania dla przemysłu

Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska sugeruje, że przemysł odpowiada za emisję… ponad 20% szkodliwych gazów cieplarnianych. Nie da się ukryć, że jednocześnie to właśnie w przemyśle można zaobserwować takie roszady, które w przyszłości mogą być niezwykle istotne pod kątem środowiska naturalnego.

Czym jest zrównoważona produkcja? To szereg rozmaitych działań, które mają na celu zmniejszenie negatywnego wpływu produkcji na środowisko; przy jednoczesnym zachowaniu jej opłacalności i zaspokojeniu potrzeb, które ma społeczeństwo.

W praktyce istnieje wiele czynników (są to np. rosnące ceny mediów), które przyczyniają się do tego, że przejście do modelu zrównoważonej produkcji jest konieczne. Warto jednak wziąć ten aspekt na uwagę. Dlaczego? W końcu firmy, które już zainwestowały w rekomendowane rozwiązania automatyzacji, widzą na bieżąco rozmaite zalety. Jakie dokładnie? Chodzi np. o: znaczące obniżenie kosztów, zmniejszenie ilości odpadów poprodukcyjnych, zwiększenie poziomu bezpieczeństwa (co jest bardzo istotne), czy zwiększenie wydajności itp. Ważna jest też możliwość podejmowania lepszych decyzji biznesowych. W końcu przekłada się to na zyski itd.

Jakie są zaś narzędzia zrównoważonej produkcji? To bardzo dobre pytanie! Rozmaite przedsiębiorstwa dochodzą do modelu zrównoważonej produkcji różnymi metodami. Na pewno kluczowe są tutaj dane. Możliwość ich pozyskiwania, analizowania, a także agregowania pozwala potem na lepszą automatyzację i zarządzanie istotnymi procesami biznesowymi.

Dzięki danym, których wymiana następuje w czasie rzeczywistym, poszczególne maszyny mogą komunikować się pomiędzy sobą. Tak samo, jak z operatorami. A to powoduje, że można na przykład lepiej reagować na rozmaite kłopoty, czy nieprawidłowości.

Żeby osiągnąć zrównoważoną produkcję, trzeba maksymalnie zintegrować systemy technologii informacyjnej wraz z systemami technologii operacyjnej. Na stronie internetowej https://racontrols.pl/bazawiedzy/zrownowazona-produkcja-wyzwania-i-korzysci-dla-przemyslu/ masz inne kluczowe zagadnienia dotyczące tego tematu.

Osiągnięcie celów zrównoważonej produkcji to nie jest proste i szybkie zadanie. Eksperci zauważają, że to proces, który wymaga szczegółowej analizy specyfiki przedsiębiorstwa, jego realnych potrzeb, działań konkurencji, a także możliwości finansowych.

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że warto jednak wdrożyć odpowiednie rozwiązania do swojej firmy. Nie wiesz, co będzie najlepsze? Na szczęście nie musisz tutaj działać zupełnie samodzielnie. Możesz skorzystać z pomocy ekspertów z RAControls. Specjaliści są w stanie przeanalizować Twoje położenie i zaproponować adekwatne, do sytuacji, rozwiązania.

Co jest tutaj ważne? RAControls kooperuje z wiodącymi producentami rozwiązań z takich dziedzin, jak automatyka, robotyka i pneumatyka. To oficjalny przedstawiciel firmy Rockwell Automation i należących do niej marki produktów Allen-Bradley i oprogramowania FactoryTalk. Dzięki temu partnerstwu RAControls ma zaś bezpośredni dostęp do innowacyjnych technologii, co jest bardzo ważne!

Nie wiesz, jak wprowadzić zrównoważoną produkcję do swojej firmy? Skorzystaj zatem z pomocy ekspertów z RAControls.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.