Historia kawy: co warto wiedzieć?

Kawa to bardzo popularny napój. Nie tylko w Polsce, ale ogólnie na świecie. Mało kto jednak wie, jaka jest geneza tego konkretnego napoju. Jeśli chcesz dowiedzieć się paru ciekawostek, to warto od deski do deski przeczytać poniższy tekst.

Należy zaznaczyć, że dobrej jakości kawa jest na co dzień serwowana w Kafej. To doświadczona i zarazem bardzo lubiana katowicka kawiarnia. Warto mieć generalnie świadomość takiego zagadnienia, że Kafej gwarantuje bardzo dobrej jakości usługi. Jest to możliwe, ponieważ przyrządzaniem kawy zajmują się wykwalifikowani eksperci od tego zagadnienia. O czym jeszcze tutaj nie można w ogóle zapominać? Na pewno istotna informacja jest taka, że w Kafej można liczyć na dobre produkty. Tylko wysokiej jakości. Właśnie dlatego kawa jest tak pyszna! Należy dodać, że to miejsce możesz znaleźć zaś w Katowicach, przy ulicy Chorzowskiej 5. Co ważne, działa ono codziennie.

Od poniedziałku do niedzieli włącznie. Zawsze w jednych i tych samych godzinach, czyli od 08:30 do 18:30. Każdy może zatem tam wpaść na kawkę na śniadanie, po obiedzie, czy do podwieczorku!

Gdzie zaś w ogóle powstała kawa? Zazwyczaj ludzie pytani o to zagadnienie odpowiadają, że na terenie Ameryki Południowej. I tutaj pojawia się zaskoczenie… Okazuje się bowiem, że kawa ma swoją ojczyznę w Afryce. A konkretnie to w Etiopii. Należy zaznaczyć, że do dzisiaj ten kraj jest jednym z najważniejszych producentów tego czarnego napoju na całym świecie. Poznaj więcej faktów na temat tego zagadnienia na stronie internetowej https://kafej.pl/historia-kawy-poznaj-najwazniejsze-ciekawostki/. Idąc za ciosem warto dowiedzieć się, skąd w ogóle wzięła się ta konkretne nazwa. Otóż od miasta w Etiopii o nazwie Kaffy. Jak zatem widać, ten kraj ma bardzo duże znaczenie na tej płaszczyźnie. Co ciekawe, mieszkańcy Etiopii spożywali owoce kawowca już około ponad 2000 lat temu. Początkowo używali go jednak w połączeniu z masłem itp. Czyli zdecydowanie inaczej, niż ma to miejsce teraz. Komu zawdzięczamy picie kawy? Warto tutaj wspomnieć o kupcach z Jemenu. To oni kupili ten napój od Etiopczyków, a potem zaczęto go parzyć. Dzieje się zaś tak mniej więcej od przełomu XIII i XIV wieku. Historia tego czarnego napoju jest zatem wyjątkowo bogata.

Kiedy zaś powstała pierwsza kawiarnia? Analizując zagadnienia historyczne i nastawienie do tego napoju, to będzie dla wielu kolejna niespodzianka. Mianowicie pierwsza kawiarnia została otwarta w XVI wieku na terenie Stambułu. Historycy zaznaczają, że było to zaś dokładnie w 1554 roku. Co ciekawe, początkowo kawiarnie nie cieszyły się zainteresowaniem. Kawa nie była zaś zbyt poważana. Potem jednak opinia na temat tego napoju się zmieniła. Dzisiaj to bardzo popularny napój, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia. Co ciekawe, w niektórych krajach, jak we Włoszech, w ogóle nie pije się herbaty. Kawa to zaś napój zdecydowanie numer jeden. Warto dodać, że wiele osób utożsamia Brazylię z tym napojem. Teraz jest to zasadne. Początkowo jednak ten kraj z Ameryki Południowej… w ogóle nie miał nic wspólnego z kawą. Warto jeszcze zaznaczyć, że na terenie Polski kawa pojawiła się w XVII wieku.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.